אינטרקום במבצע

אינטרקום סקיוריטי לבית ולעסק

מחפשים שירות התקנת אינטרקום? הגעתם למקום הנכון. בין אם זה אינטרקום פשוט או אינטרקום מתקדם כולל מצלמה, לאינטרקום סקיוריטי יש את הפיתרון האופטימלי עבורכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם, או טלפנו: 0723940615 ☎️

מנעול חשמלי - איך זה עובדמנעול חשמלי – מהו המנעול החשמלי?

כולנו מכירים את המנעול ואף אם תחשבו על זאת – רובנו משתמשים במנעול כמה עשרות פעמים ביום אפילו מבלי שנשים לב. כיום, עם ההתקדמות הטכנולוגית קיימים מנעולים רבים; הכל החל ממנעולים מכניים פשוטים אשר השתכללו עם השנים, כהלוך הזמן אנו נהנים גם מההטבות השונות של מנעולים חשמליים. מנעול חשמלי ניתן למצוא בקלות במהלך היום – כל רכב מודרני אשר תראו, מכיל מנעול חשמלי, זאת על מנת לאפשר את השימוש הנוח בעת פתיחת רכבכם מרחוק. מנעול חשמלי הנו מנעול בעל מנגנון נעילה הדומה למנגנון מכני, אך אופן פתיחתו מתבצע אחרת לחלוטין – בזמן שמנעול מכני (כמו מנעול צילינדר של דלת כניסה לבית) דורש רצף מסוים של פינים בגבהים מסוימים בכדי לאפשר את פתיחתו, מנגנון נעילה של מנעול חשמלי לרוב עובד על תדרים וצופן מסוים, על כך נרחיב כעת.

מנעול חשמלי – כיצד הוא עובד?

כפי שכבר ציינו – מנעול מכני דורש רצף פיזי הממומש על ידי מפתח כניסה מסוים, אך מנעול חשמלי כמו מנעול חשמלי לדלת אינטרקום עובד באופן מעט יותר מתוחכם – הלא הסתקרנתם כיצד לכל רכב יש שלט ייחודי עבורו? כלומר הכיצד יכול להיות שכאשר הנכם לוחצים על מקש ה’פתיחה’ בשלט רכבכם, לא נפתח עוד רכב אקראי בסביבתו? ובכן, לצורך נוחות נמשיך עם שלט לרכב כדוגמתנו לצורך ההסבר – הנ”ל הנו שילוב של תדרים וצופן. תדרים – כפי שמוכרים לנו מהרדיו – הנם הערוצים השונים אשר קבענו כי בהם יגיב הרכב ובהם ישדר השלט את האות. הצופן הנו מעין סיסמא, ורק כאשר הצופן הנכון משודר בערוץ הנכון – המנעול החשמלי יפתח; נציין כי כיום שלטי רכב עובדים באופן מעט יותר מתוחכם מכפי שהצגנו, אך זהו הרעיון הבסיסי.

מנעול חשמלי – יתרונות

לפי מה שתואר עד כה, נדמה כי מנעול חשמלי קיים בעיקר לכלי תחבורה, אך ממש לא כך הדבר – מנעול חשמלי הנו נפוץ מאד ומיושם בדלתות, מעליות, כספות ועוד. בנוסף, מלבד שליטה מרחוק, מנעול חשמלי מאפשר גם כניסה באמצעות זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע) ואף גם באמצעות סריקת קרנית. יתרונותיו של המנעול החשמלי הנן התפעול הפשוט שלו – יכול לשלול את הצורך במפתחות. בנוסף, מאפשר בקרה ופיקוח על אנשים הנכנסים והיוצאים מאזורים מסוימים; בנוסף, העובדה כי אנשים לא מבצעים פתיחה פיזית של מנגנון הנעילה, המנעול שורד זמן רב יותר.

התקנת מנעול חשמלי

התקנת מנעול חשמלי הנו שונה באופן מהותי מהתקנת מנעול מכני רגיל ומוכר, זאת כיוון שהמנעול מורכב ממגוון חלקים אלקטרוניים עדינים הדורשים אינטגרציה בינם לבין עצמם, כלומר – התקנה לא מקצועית של מנעול חשמלי עלולה לפגוע משמעותית באורח חייו, ביכולותיו השונות לנתב אחר נכנסים ויוצאים ואף פשוט להשבית את המנעול. בכל הנוגע להתקנת מנעולים חשמליים באזורכם, מומלץ להתייעץ עם חברה המתמחה בהתקנת מנעולים חשמליים, אנו נשמח לעזור, לייעץ ולתת ממגוון שירותנו בכל הנוגע לרכישת והתקנת מנעולים חשמליים באופן מקצועי.